z domova

Duhová děkovačka: Queer v mezích zákona, konzumu a normality

Duhová děkovačkaUchylové! Devianti! Propagace perverze! Ohrožení rodiny! Rozbíječi společnosti! Ten, kdo sleduje debatu o právech a postavení sexuálních menšin ve střední Evropě v posledních letech, nebude podobnými reakcemi konzervativní pravice překvapen ani zděšen. Kdo ji sleduje méně, nechá se možná vyvést z míry agresivitou těchto sloganů.

gomez Ne, 08/14/2011 - 19:51
a-kontra
texty
Děkujeme, že jste podpořili Týden nepřizpůsobivosti. Další akce se chystají!

V úterý 22.9. Vás čeká komponovaný večer o squattingu v kinu Oko, 6.10. ohlédnutí za Týdnem nepřizpůsobivosti v klubu Cross. A chceme pokračovat.

TN včera zakončil DIY karneval. Hodnotíme ho na jedničku. Obrázky z party na Staroměstském náměstí a na Náměstí Republiky ať zůstávají dlouho v paměti.

gomez Po, 09/21/2009 - 22:08
a-kontra
texty
Média píší: bitva se squattery ochromila Prahu. A bude hůř.

Média píší: bitva se squattery ochromila Prahu. A bude hůř.Titulní strany okupují fotografie ze sobotního obsazení dlouhodobě nevyužívaného domu v Praze na Albertově. Samozřejmě všechny fotografie jsou z akce: jak se policie na žebřících dostává časně ráno do domu a konfrontaci demonstrujících s policejním kordonem.

gomez Po, 09/14/2009 - 22:22
a-kontra
texty
Squaterství je hodnota, ne zločin

Squaterství je hodnota, ne zločinDnes mají být souzeni lidé, kteří v sobotu před dvěma dny obsadili prázdný dům. O jejich trestu se má rozhodnout ve zkráceném řízení, tedy jako kdyby jejich kriminální jednání bylo nepochybné, podobně jako u zadržených fotbalových výtržníků. Ptáme se: Je si společnost opravdu jista, že chce bez přemýšlení odsuzovat tuto podobu protestu?

gomez Po, 09/14/2009 - 22:19
a-kontra
texty
O válce v litvínovských ulicích, omalovánkách, rasismu každodenního života a selhání antifašismu

O válce v litvínovských ulicích, omalovánkách, rasismu každodenního života a selhání antifašismuNeonacisté si užili rioty, ale Romové dali najevo, že se jich nebojí, i když zůstanou osamoceni. I tak by šlo stručně shrnout to nejpodstatnější z letošního 17. listopadu. A dodat: Litvínov zažil ohromné policejní manévry. Co překvapilo? Masivní rasistické sympatie „obyčejných lidí“ – a takřka naprostá nepřítomnost autonomní scény.

gomez Út, 11/18/2008 - 00:26
a-kontra
texty
Report: Demonstrace za Cibulku na Palačáku

Report: Demonstrace za Cibulku na PalačákuKolem účasti na nedělní demonstraci proti vyklizení squatu Cibulka panovaly obavy. Demonstrace byla svolaná narychlo, počasí nevlídné...Účast kolem 150 lidí je proto milé překvapení. Stejně jako v pátek v noci, kdy policie odvážela Cibulkáře na oddělení, se ukázalo, že se dokážeme rychle a ve slušném počtu rozhýbat. Tuto schopnost je potřeba si podržet.

gomez Po, 11/17/2008 - 00:28
a-kontra
texty
Razie na Cibulce: policie zadržela squattery

Kolem desáté hodiny se rozblikaly displeje mobilních telefonů: Policie vyklízí Cibulku. Na místě bylo kolem sedmi policejních aut, v záloze čekaly antony. Zadrženo bylo přímo v objektu šest nebo sedm lidí. Oficiální důvod šťáry: na Cibulce se prý mohl skrývat pachatel násilné trestné činnosti.

gomez So, 11/15/2008 - 00:42
a-kontra
texty
Zrádné kouzlo společného přítele a nepřítele

akontralogo1.gifNepřítel sjednocuje. Příkladem může být akce proti radaru, která se na pondělí 17.11.2008 plánuje v Brně. I A-kontra byla přizvána. Svůj protest proti zbrojní strategii Velkého bratra za velkou louží může prý vyjádřit po boku jednak Ne základnám Brno, ale i tak vybraných souputníků, jako je Komunistické hnutí mládeže, Slavic Unity a Národně bolševická strana, které účast již přislíbily.

gomez Pá, 11/14/2008 - 18:22
a-kontra
texty
Milada v ohrožení!?

Milada v ohrožení!?Praha 16.10. 08: Dnes dopoledne se na webu pražského squatu Milada objevila zpráva „Milada volá o pomoc. Ráno dorazily dvě policejní dodávky v doprovodu úředníků a objevily se hrozby o vyklizení squatu. Tu samou zprávu obdržela do svých mobilních telefonů a mailů i řada lidí v celé České republice. Spontánně zasílané zprávy požadovaly to jediné: solidaritu se squatem a případnou podporu při policejním vyklizení.

gomez Čt, 10/16/2008 - 19:00
a-kontra
texty
Barbare, mazej za hradby

Nulová toleranceStačí trocha šelestu v podhradí aby ti s „rozhodovací pravomocí" začali mluvit o utahování šroubů. Staronovým hitem je teď shromažďovací zákon. Po sérii neonacistických pochodů se připravuje jeho novelizace, rozuměj zpřísnění. Není třeba být nácek, aby se měl člověk na pozoru. Nálepka veřejného nepřítele je volně přenositelná a apatik dneška může být zítřejší obětí.

linda Ne, 07/13/2008 - 18:36
a-kontra
texty
ročník
číslo