Děkujeme, že jste podpořili Týden nepřizpůsobivosti. Další akce se chystají!

V úterý 22.9. Vás čeká komponovaný večer o squattingu v kinu Oko, 6.10. ohlédnutí za Týdnem nepřizpůsobivosti v klubu Cross. A chceme pokračovat.

TN včera zakončil DIY karneval. Hodnotíme ho na jedničku. Obrázky z party na Staroměstském náměstí a na Náměstí Republiky ať zůstávají dlouho v paměti.


Bohužel měl celý karneval, který probíhal v nenásilném duchu, násilnou tečku. Zhruba třicet lidí ze štvanické diskotéky Kamikaze napadlo kolem třetí hodiny v noci tanečníky na afterparty pod mostem. Výsledkem jsou tři zranění, dva z nich odvezla sanitka do nemocnice Na Bulovce. Prosíme, aby nás kontaktovali na info@fnf.cz

Skupinu útočníků tvořila směs diskotékové mládeže s neonacistickými sklony. Na místě padaly hlášky o "afáckých smažkách" a podobně. Přes do té doby korektní přístup je potřeba říct, že policie útok nezvládla a nese za jeho důsledky odpovědnost.

Při předchozím náznaku útoku totiž odmítla kontrolovat prostor mezi schody z diskotéky a prostranstvím u mostu a to s odůvodněním, že jejím úkolem není chránit nás, nýbrž starat se o bezpečnost občanů, což je asi něco jiného.

Policie též používala (neřešení) konfliktu k nátlaku na ukončení afterparty a to i přesto, že jsme měli svolení majitele pozemku a dohodu s Policií ČR na ukončení party ve čtyři hodiny. Při samotném útoku se pak chovala vyhýbavě a dlouho odmítala zasáhnout.

Přes svým způsobem příznačný konec, který ilustruje vztah většinové společnosti k nepřizpůsobivosti, jsme s karnevalem i celým Týdnem nepřizpůsobivosti spokojení a děkujeme vám za podporu. O nedostatcích víme, příště budeme lepší. Sledujte další akce!

6. 10. proběhne v klubu Cross akce "A co dál?", která bude reflektovat dění v Týdnu Nepřizpůsobivosti. Vystoupí Imperio, Afarastafa & Joe D, El*a & Mary C, Many Tones + Violin, R´N´F Djs, Vj Uzako; na dolní stage Kaliyuga Sound

Zdroj: Týden nepřizpůsobivosti.

a-kontra
texty