Nervozita mezi neonacisty? Daten-Antifa jim ukradla údaje

Neonacisti mají důvod k nervozitě. Skupině Daten-antifa se totiž v pátek podařilo hacknout zabezpečený server organizace Blood&Honour. Údajně z něj získala přes 30 tisíc datových záznamů a narušila tak jednu s nejrozsáhlejších světových neonacistických sítí.

Vyhodnocení dat zabere týdny, ale už teď je jasné, že jde o "kvalitní" informace, které dávají nahlédnout do fungování neonacistických sítí. Podle Kathariny König z jenského Akčního sdružení proti krajní pravici se ukazuje, že Blood&Honour byli dál aktivní a pořádali koncerty nejen na území Německa, a to i přesto, že vláda organizaci před osmi lety zakázala.

Data mohou také hodně prozradit o tom, jak se to má s propojením neonacistické scény a strany NPD. Národní demokraté sice takové vztahy oficiálně popírají, aby nepoškodili legitimitu strany, ale skutečnost je jiná. Potvrzuje to i případ partajního šéfa Udo Voigta, který vystoupil před maďarskými příznivci B&H.

Mimo údajů o neonacistech získala Daten-Antifa take takzvané Red-Watch-seznamy. Na nich neonacisté schraňují osobní údaje a další informace o svých politických protivnících.

Fakt, že o úspěchu Daten-Antifa informovala hlavně německá media (ZDF, Frankfurter Rundschau, a nejčtenější obdoba českého Blesku Bild), neznamená, že je dopad omezen pouze na tuto zemi. Media informují o tom, že přímo k Německu se vztahuje pouze 500 (jiné zdroje uvádějí 1200) z celkových téměř 32 tisíc datových údajů. To znamená, že dost zbyde i na ostatní země. Pokud si například rozkliknete obrázek pod tímto odstavcem, zjistíte, že podlední příspěvek s názvem B&H/C18 Slovakia magazine vložil do fóra Blood&Honour General jistý NSbojovník.

Podívejte se na prohlášení Daten-Antifa na německých Indymedia. Ke stažení jsou k dispozici některá data.Daten-Antifa předá úlovek úřadům. Je možné, že poskytne základ k trestnímu stíhání.

"Virtuální" Daten-Antifa se specializuje na narušování a hackování neonacistického internetového provozu. Není to její první úspěch. Během "zátahu" před dvěma lety například vyřadila 38 neonacistických webových stránek.Celosvětová neonacistická síť Blood&Honour vznikla v 80. letech ve Velké Británii. K jejím prominentům patřil zpěvák skupiny Skrewdriver Ian Stuart. Neonacistickou ideologii šíří zejména pomocí hudebních koncertů. Součástí organizace je militantní skupina Combat 18.

Blood&Honour je aktivní také v České republice. Jak ukazuje zpráva o extremismu za loňský rok, všímají si i na vnitru: "I v současnosti jsou při koncertech vyvěšovány nápisy Blood and Honour nebo Combat 18, stejná loga bývají i v pozvánce. Podle vyjádření ÚOOZ nebyly ani v roce 2007 na území ČR známy konkrétní osoby, které by se nějak sdružovaly pod názvy těchto organizací. Podle policejních specialistů česká neonacistická scéna deklaruje tímto způsobem snahu být součástí mezinárodní sítě aktivit "white power" scény. A tyto koncerty mají zvyšovat prestiž a respekt akcí v ČR v rámci této mezinárodní scény."

koro
a-kontra
texty