Support Fest vol. I: bavte se s A-kontra, Palash CAPS a Krtkovou kolonou

Support Fest Vol. 1Na sklonek letních prázdnin si pro vás přichystali společně kolektiv Palash CAPS, kolektiv Krtkovy Kolony a redakce A-Kontra, první, a doufejme ne poslední, minifestival plný rozmanitých akcí - Support Fest.
   
V pátek 29.8. se můžete těšit na premiéru filmů, které se stanou součástí nového benefičního disku, otitulkovaného Palash CAPS na podporu A-Kontra - "Salvador Puing Antich" a "Čečensko - špinavá válka". Prvně jmenovaný film vypráví o osudu anarchistů, kteří bojovali na počátku sedmdesátých let proti vládě diktátora Franca. Děj druhého dokumentu se pak odehrává v průběhu špinavé války, která zasáhla Čečensko v devadesátých letech. Dozvíte se, o opravdových příčinách této války i to, jak na tuto válku, dopláceli samotní obyvatelé Čečenska i ruští vojáci. Promítání začne v 18.00 v infocafé Krtkova Kolona.
   
Na druhý den, sobotu 30. srpna, si pro vás redakce časopisu A-Kontra přichystala diskuzi na téma: Dluhy. Jak již vyplývá z názvu, řeč bude především o zadlužování rodin, o hypotékách, ale i o nejnovějším čísle A-Kontra, které se zaměřilo právě na toto téma. Diskuze začne v 17.00 také v infocafé Krtkova kolona.
   
  Po diskuzi můžete zajít na koncert na podporu infocafé Krtkova kolona. Na benefit přijaly pozvání čtyři skupiny. První je skupina Tupak Amaru z Orlové, která je známá velmi zajímavou kombinací punku i neméně vydařenými texty. Další kapelou, jsou Děčínští BLU 82/b. Můžete se u nich těšit na parádní kombinaci crustu a punku s opravdu vydařenými texty. Další crust-metalovou partičkou, která přijede podpořit "infáč", je Fasteratu z Liberce. Pořádnou dávku emo/trashe vám přijedou do hlav nalít La prospérité z Hradce Králové. Přijďte si poslechnout, jak zní oprvdové emo a kašlete na Tokio Hotel. Koncert začne okolo 21. hodiny a vstupné bude rovná stovka.
   
I na nedělní odpoledne (31.8.) bude připraven program v infocafé Krtkova kolona. Na programu bude odpoledne plné, doufejme, zábavy. Zahrát a zasoutěžit si s kamarády budete moci v šipkovém turnaji. Nejen pro malé, bude připraveno promítání zajímavé pohádky. Na závěr odpoledne poté zahraje na kytaru Miloš H. Celá akce začne v 13:30, bude plně nekuřácká a bude zároveň znovuobnovením nedělního provozu v infocafé. Zajít do "infáče" tedy budete moci od této neděle již pokaždé, což je určitě dobrá zpráva pro mimopražské, kteří volali po víkendovém provozu, i pro vegany a nekuřáky, protože neděle bude vždy v KK nekuřácká a těšit se budete moci na veganskou "véču" za "čyři pětky".
   
Support Fest poté zakončí další koncert. Tentokrát půjde o koncert na podporu A-Kontra a pozvání přijalo rovnou šest zajímavých skupin. Příznivci Oi se budou moci těšit na pražskou Mimo hru. Představovat poté snad ani nemusíme pražskou stálici mezi anarchopunkery- skupinu Spots. Velký lákadlem pak bezesporu bude vystoupení pražských Angry Brigade, kteří vystoupí po dlouhé době a ještě navíc v novém složení. Z Kralup poté za námi přijede punková Družba. Na kvalitní dávku punku se poté budete moci těšit i od Rádobi z Roudnice a od Posledního Tažení z Odoleny Vody. Vstup i na tento koncert vás bude stát rovné "kilo" a koncert začne už v 19 hodin na Miladě, abyste mohli stihnout poslední denní spoje po Praze i z Prahy.
   
 Doufejme, že se bude jednat o kvalitní zakončení tohoto léta. Těm, kteří by chtěli přijet podpořit Support Fest i z delší vzdálenosti, rádi zajistíme přespání. Stačí napsat na mail distro(zavinac)palash.info.