A-kontra v klubu 007: 6.6.2008 - HIGH FIVE DRIVE a My Funeral

HIGH FIVE DRIVE je parta kanadskejch dřevorubců z Winnipegu, který patřej k tomu typu kapel, co zřejmě trpěj hyperaktivním metabolismem nebo patologickou nespavostí, protože hrajou ročně přes 250 koncertů a jezdí jedno turné za druhym. Letos zavítali do Evropy už po druhý a v pátek 6. června zahrajou na strahovskym kopci (=Klub 007) spolu s moravskym alko-emo uskupením MY FUNERAL.

Hudebně v tomhle případě nemá příliš smysl škatulkovat. Melodický hardcore, punkrock, emo-punk, všechny škatulky částečně padnou a přesto nepostihnou všechno, co High Five Drivepředstavují. Mezi kapely, které je ovlivnili H5D, uvádí spolky jako A Wilhelm Scream, Belvedere nebo Strung Out.

Kapela která bude tenhle koncert otevírat, je kapitola sama o sobě. Sex, drogy a emo-core. MY FUNERAL, z Bystřice pod Hostýnem, si s sebou nesou stigma moravského maloměsta, kde muzika je jediná cesta ven z klaustrofobie všedního dne, třetí cesta ven z nerozhodnosti, jestli se zbláznit rovnou nebo se před tím zkusit upít k smrti. Nihilismus trochu jako u Esgmeq, a není důvod jim to nevěřit. Tohle není emo-core jako z MTV, T-Music nebo Victory Records, tahle muzika zní spíš jako pomalejší věci od By The Grace of God nebo Refused na albu Songs To Fan The Flames Of Discontent nebojako kdyby Rites of Spring hráli metal. Prostě chytrej, našláplej a trochu metalovej hardcore s výrazným melodickým vokálem ala Ignite a řevem jak od Earth Crisis. Prostě, bude to party J

Na místě budou stánky FNB a A-Kontra, tj. trocha veganského jídla a politicky nekorektního zpravodajství pro každého. Jedna nepodstatná informace na závěr, tahle akce je pro nejméně rok dopředu poslední akcí pod hlavičkou DKN Productions, to je že bych nerad z pořádání koncertů odcházel 10,000 v dluhu, tak doufám že alespoň pár z vás na 7mičku v pátek 6týho zavítá.
 
Kejmy aka DKN Productions
 
To podstatné v kostce:
Kdo: High Five Drive (Winnipeg, Kanada), My Funeral (Bystřice pod Hostýnem)
Datum: 6.6.2008
Místo: Klub 007 Strahov, Praha, Strahov, Chalupského 7
Start: 19.30
Vstup: 150,-
 
Weby: