Rozbíjení woken aneb vstup do svobodného světa softwaru

Ve dnech 25.- 27. dubna2008 pořádá Palash computers and Palash production syndicate (dále Palash CAPS) další installfest pro ty, kteří chtějí začít se svobodným softwarem. Program Rozbíjení woken aneb vstup do svobodného světa softwaru alias InstallFest volume 4 je následující:

- instalace svobodného softwaru GNU Linux aneb vidle si nechte leda na hraní her

- kurz "Linuxování" pro začátečníky aneb tučňák vám rád poradí

- bezpečná komunikace aneb ICQ to opravdu není

- workshopy: základy HTML a PHP, titulkování filmů, hardwar aneb slož si svůj počítač, Scribus a tvorba brožur, úprava obrázků, úprava audiozáznámů a další (dle potřeby)

- správa místní sítě (LAN)

- cokoliv o co bude zájem okolo "Linuxování"

- chybět nebude ani jako oddech nějaký film a pohoštění

Ve spolupráci s infocafé Krtkova kolona také pokračuje rozvoj technického zázemí v tomto prostoru. V současné době se v infocafé nacházejí 4 počítače pro bežné uživatele na shlédnutí intrnetu, dále 2 pracovní počítače, 2 kopírky, 2 laserové tiskárny, 1 inkoustová (barevná) tiskárna a scanner. Je tedy zde prostor za (dobro)volný příspěvek pro nejrůznější aktivity od titulkování filmů, po stříhání filmů, digitalizaci nahrávek, vypalování dokumentů, programů a filmů pro vlastní potřebu, kopírování, tisknutí a scenování dokumentů až po běžnou návštěvu internetu. Rozjíždíme také mediatéku (videopůjčovnu) a lidé z Palash vám rádi ochotně poradí a pomůžou se vším, co se točí okolo "compování" a svodného softwaru.

Začátek v 19,00 hodin

Info Café Krtkova kolona
Sochařská 6
170 00, Praha 7 - Bubeneč


Více informací: Infocafé Krtkova kolona.
a-kontra