Nová Přímá cesta: „S dětmi v břiše a na krku?“

Přímá cesta č. 9 - S dětmi v břiše a na krku?Deváté číslo Přímé cesty, na které se čekalo několik let. Hlavním tématem je rodičovství a vše, co k tomu patří, tedy těhotenství, výchova. Novinkou je příloha pro děti – Děti útočí, ve které jsou netradiční omalovánky a příběhy.

Snahou řady článků je přiblížit pocity, které zažívají lidé, kteří na skutečnost, že vychovávají děti, nahlíží trochu jinak než většina ostatních. Článek Diktátoři ve stravování se týká vegetariánského stravování v těhotenství a u dětí, Nemoc zvaná těhotenství velmi zevrubně popisuje proces od otěhotnění až po porod, autorka polemizuje s přístupem k těhotné jako k pacientce a snaží se kriticky nahlížet řadu vyšetření, která se bez valného přínosu stala běžnou rutinou. Řadu vnitřních rozporů ve výchově, které rodiče řeší, shrnuje dlouhý, leč přehledně členěný text Mít děti je to největší dobrodružství. V článku je kladen důraz na konkrétní praktické příklady. Nad pohádkami se z poněkud odlišných pozic zamýšlí hned dva příspěvky. Chci dítě je sondou do možností nonheterosexuálního rodičovství. O koncepci postpedagogiky je článek Výchova je násilí.

Řada článků se věnuje tématu komunikace. Komunikace jako mocenský nástroj nastiňuje ideální vizi komunikace ve vzdělávacím procesu, autorka se zamýšlí nad tím, jak to funguje ve stávajícím školním prostředí. O konsensu jako o nejlepším prostředku společné domluvy je článek Hlasovat nebo se prokousávat ke konsensu? Sex je formou komunikace – o tom se více dočtete v článku Sex jako hra. A na závěr Přímé cesty nový Do It Yourself koutek – veganský perník a výroba seitanu.

PC 9, 48str., 35Kč, časopis můžete objednávat na adrese info@anarchofeminismus.org.

Více informací: www.anarchofeminismus.org.
a-kontra
texty