ostatní

Výzva MAP: Globálny deň akcií proti praktikám Červeného kríža v Argentíne. Akcie na Slovensku aj v ČR!

28. 5. 2008 bol z pobočky Červeného kríža vo štvrti Saavedra v Buenos Aires prepustený stredoškolský učiteľ Federico Puy. Výpoveď prišla náhle, bez predošlého upozornenia a je nezákonná. Červenému krížu sa nepáčilo, že Federico na svojich hodinách občianskej náuky (v rámci prípravy na maturitu pre dospelých), ktoré prebiehajú v pobočke ČK, preberal otázky týkajúce sa ľudských práv a krvavých totalitných štátov nedávnej histórie.
a-kontra
texty

Zelená hrozba

V souvislosti s náhlým „zezelenáním“ mainstreamové politiky v lokálním i globálním měřítku není od věci podívat se, co se děje s podzemním ekologickým hnutím. Prezidenti a ministerští předsedové debatují na konferencích a summitech o globálním oteplování a okázale mluví o potřebě okamžité reakce (s výjimkou vševěda z jednoho nevýznamného státečku, jehož jméno se často plete s Čečenskem, ale to je jiný příběh). Jak se ale stát a jeho represivní složky staví ke konkrétním činům lidí, kterým řečnění nestačí?
a-kontra
texty
ročník
číslo

Palashi a palashky na webu

Palash computers a Palash production sindicate je anarchistickou alternativou k dnešnímu přístupu státu a korporací k informačním technologiím. Našimi principy jsou především vzájemná pomoc, rovnost a solidarita. Ve světě informačních technologií se stále prosazují produkty velkých nadnárodních korporací v čele s firmami typu Microsoft nebo Google. Zároveň se vlády (respektive jejich tajné služby) snaží kontrolovat proudy informací. Internet tedy přestává být svobodný a začíná být kontrolován.
a-kontra
texty

Pozvánka: Diskusní večer s Přímou Cestou nad tématem rodičovství a komunikace

Diskuse nad tématy posledního čísla časopisu Přímá cesta Anarchofeministické skupiny - Rodičovství a Komunikace. Přijďte se podělit o své dojmy a podněty s ostatními čtenáři a čtenářkami a přispívajícími.

Kdy: pondělí 26.5. od 19:00
Kde: Infocafé Krtkova Kolona: Sochařská 6, 170 00, Praha 7 - Bubeneč

a-kontra

Přijďte si vyrobit látkovou menstruační vložku!

V sobotu 26.4.2008 od 10hod se v pražské veganské čajovně Veganka koná workshop šití látkových menstruačních vložek. Můžete se naučit, jak si vlastnoručně vytvořit ekologickou, ekonomickou, praktickou a na dotek příjemnou alternativu k jednorázovým vložkám. NEJEN PRO ŽENY! Přijďte si s námi vyrobit originální dárek pro svou kamarádku, sestru, matku, dceru...
a-kontra

Rozbíjení woken aneb vstup do svobodného světa softwaru

Ve dnech 25.- 27. dubna2008 pořádá Palash computers and Palash production syndicate (dále Palash CAPS) další installfest pro ty, kteří chtějí začít se svobodným softwarem. Ve spolupráci s infocafé Krtkova kolona také pokračuje rozvoj technického zázemí v tomto prostoru. V současné době se v infocafé nacházejí 4 počítače pro bežné uživatele na shlédnutí intrnetu, dále 2 pracovní počítače, 2 kopírky, 2 laserové tiskárny, 1 inkoustová (barevná) tiskárna a scanner.
a-kontra

Nová Přímá cesta: „S dětmi v břiše a na krku?“

Přímá cesta č. 9 - S dětmi v břiše a na krku?Deváté číslo Přímé cesty, na které se čekalo několik let. Hlavním tématem je rodičovství a vše, co k tomu patří, tedy těhotenství, výchova. Novinkou je příloha pro děti – Děti útočí, ve které jsou netradiční omalovánky a příběhy. Snahou řady článků je přiblížit pocity, které zažívají lidé, kteří na skutečnost, že vychovávají děti, nahlíží trochu jinak než většina ostatních.

a-kontra
texty

Obsadíme pevnost Evropa: evropské squaty a autonomní prostory

Organizační kolektiv dní na podporu squatů a autonomních prostor vydal brožurku o takových projektech v Evropě. Najdete zde informace o Köpi, Ungdomshuset, Lelas Karayanni 37, Poortgebouw atd. Čtěte, protože jak říkají autoři publikace: „…kolem squatů probíhají zajímavé diskuze o jejich vlivu na společenskou změnu, o problémech drog a deziluze, o spontaneitě a pravidlech života v kolektivu nebo o propojení squaterského hnutí s jinými iniciativami, o konfrontaci apod.“

a-kontra
texty