(anti)fašismus

Nová hnědá síla

Nová hnědá sílaStále přetrvává názor, že hlavním nebezpečím na krajní pravici jsou neonacisté. A tak, zatímco se pozornost medií, aktivistů, nevládek i odborníků často přehnaně upírala právě na neonacistické násilníky, vyrostl nejen v českých luzích a hájích nový výhonek agresivní konzervativní ultrapravice. Zakořenil dokonce na Hradě, v Senátu, Sněmovně i ve vládě.

a-kontra
texty
ročník

Smutná pošta z Moskvy

Od kamarádky z Moskvy přišel mejl. Píše v něm o smrti svého kamaráda Stanislava Markelovova, který byl v pondělí zastřelen nedaleko zastávky metra. Právník a antifašista Stanislav Markelov pomáhal dostat do vězení válečného zločince z Čečny i bránit u soudu stíhané antifašisty.

Ahoj,
dnes, v centru Moskvy, byl zastřelen náš přítel, antifašista a velmi dobrý právník Stanislav Markelov. Někteří z vás ho znali osobně.

a-kontra
texty

Konflikt na Landově koncertu: náckové napadli antifašisty

Na nedělním koncertě českého zpěváka Daniela Landy v Bratislavě údajně napadla skupina neonacistů aktivisty občanského sdružení Lidé proti rasismu. Podle něj měli aktivisté problémy i se členy Landova štábu, kterému se prý nelíbilo, že během vystoupení prodávali trička z protinacistickými symboly.
a-kontra
texty