z domova

Duhová děkovačka: Queer v mezích zákona, konzumu a normality

Duhová děkovačkaUchylové! Devianti! Propagace perverze! Ohrožení rodiny! Rozbíječi společnosti! Ten, kdo sleduje debatu o právech a postavení sexuálních menšin ve střední Evropě v posledních letech, nebude podobnými reakcemi konzervativní pravice překvapen ani zděšen. Kdo ji sleduje méně, nechá se možná vyvést z míry agresivitou těchto sloganů.

a-kontra
texty

Děkujeme, že jste podpořili Týden nepřizpůsobivosti. Další akce se chystají!

V úterý 22.9. Vás čeká komponovaný večer o squattingu v kinu Oko, 6.10. ohlédnutí za Týdnem nepřizpůsobivosti v klubu Cross. A chceme pokračovat.

TN včera zakončil DIY karneval. Hodnotíme ho na jedničku. Obrázky z party na Staroměstském náměstí a na Náměstí Republiky ať zůstávají dlouho v paměti.

a-kontra
texty

Squaterství je hodnota, ne zločin

Squaterství je hodnota, ne zločinDnes mají být souzeni lidé, kteří v sobotu před dvěma dny obsadili prázdný dům. O jejich trestu se má rozhodnout ve zkráceném řízení, tedy jako kdyby jejich kriminální jednání bylo nepochybné, podobně jako u zadržených fotbalových výtržníků. Ptáme se: Je si společnost opravdu jista, že chce bez přemýšlení odsuzovat tuto podobu protestu?

a-kontra
texty

O válce v litvínovských ulicích, omalovánkách, rasismu každodenního života a selhání antifašismu

O válce v litvínovských ulicích, omalovánkách, rasismu každodenního života a selhání antifašismuNeonacisté si užili rioty, ale Romové dali najevo, že se jich nebojí, i když zůstanou osamoceni. I tak by šlo stručně shrnout to nejpodstatnější z letošního 17. listopadu. A dodat: Litvínov zažil ohromné policejní manévry. Co překvapilo? Masivní rasistické sympatie „obyčejných lidí“ – a takřka naprostá nepřítomnost autonomní scény.

a-kontra
texty

Report: Demonstrace za Cibulku na Palačáku

Report: Demonstrace za Cibulku na PalačákuKolem účasti na nedělní demonstraci proti vyklizení squatu Cibulka panovaly obavy. Demonstrace byla svolaná narychlo, počasí nevlídné...Účast kolem 150 lidí je proto milé překvapení. Stejně jako v pátek v noci, kdy policie odvážela Cibulkáře na oddělení, se ukázalo, že se dokážeme rychle a ve slušném počtu rozhýbat. Tuto schopnost je potřeba si podržet.

a-kontra
texty

Zrádné kouzlo společného přítele a nepřítele

akontralogo1.gifNepřítel sjednocuje. Příkladem může být akce proti radaru, která se na pondělí 17.11.2008 plánuje v Brně. I A-kontra byla přizvána. Svůj protest proti zbrojní strategii Velkého bratra za velkou louží může prý vyjádřit po boku jednak Ne základnám Brno, ale i tak vybraných souputníků, jako je Komunistické hnutí mládeže, Slavic Unity a Národně bolševická strana, které účast již přislíbily.

a-kontra
texty

Milada v ohrožení!?

Milada v ohrožení!?Praha 16.10. 08: Dnes dopoledne se na webu pražského squatu Milada objevila zpráva „Milada volá o pomoc. Ráno dorazily dvě policejní dodávky v doprovodu úředníků a objevily se hrozby o vyklizení squatu. Tu samou zprávu obdržela do svých mobilních telefonů a mailů i řada lidí v celé České republice. Spontánně zasílané zprávy požadovaly to jediné: solidaritu se squatem a případnou podporu při policejním vyklizení.

a-kontra
texty

Barbare, mazej za hradby

Nulová toleranceStačí trocha šelestu v podhradí aby ti s „rozhodovací pravomocí" začali mluvit o utahování šroubů. Staronovým hitem je teď shromažďovací zákon. Po sérii neonacistických pochodů se připravuje jeho novelizace, rozuměj zpřísnění. Není třeba být nácek, aby se měl člověk na pozoru. Nálepka veřejného nepřítele je volně přenositelná a apatik dneška může být zítřejší obětí.

a-kontra
texty
ročník
číslo