Koro Weekly Standard

KORO WEEKLY STANDARD: O ruské ultrapravici
S novým KWS jsem si dal načas. Není v tom lenost, důvody jsou objektivní. Především práce na novém čísle, na které se můžete těšit každým dnem. Ale k věci: KWS je tentokrát monotematický a věnuje se Rusku. Informujte se o tamní radikální pravici. Dostávají se k nám o ní jen zlomky informací - jako v případě vraždy Timura Kačaravy - a komplexnější pohled zatím chybí.
koro Út, 04/01/2008 - 02:40
texty
KORO WEEKLY STANDARD: O Příbrami, klucích z plakátu a táborové disciplíně

Tenhle týden ničím veselej nebyl a to mi pak nejde perex od ruky. Přebít se to dá výčtem: čtěte o demonstracích za Jana Kučeru v Berlíně a Madridu, podívejte se, co tropili neonacisti na Kladně, jak může policie spolupracovat s neonacisty a jaké to je, strávit 48 hodin v převýchovném táboře pro mladistvé delikventy.

koro Po, 01/28/2008 - 00:59
texty
KORO WEEKLY STANDARD: O Rumunsku, italské aféře a falešné antifě

Rozhovory v Česku, to je hlavně Aleš Valenta na různý způsob. Vy si ale stále píšete o nějaké hutné rumunské interview a KWS vám vychází vstříc! Se socioložkou a aktivistkou Siminou jsme mluvili o antidikriminačních demonstracích, které pořádá v Bukurešti, o situaci Romů a o tamní ultrapravici. Zajímavý materiál, číst až do konce, čtyři hvězdičky z pěti.

koro Po, 01/21/2008 - 18:24
texty
KORO WEEKLY STANDARD: O Sarkozym a unavené levici
Tak už se jen párkrát vyspíte a budou tady vánoce. V KWS se tentokrát nesetkáte se smetím z celého světa, ale s jedním velkým rozhovorem. Francouzský levicový filosof a intelektuální celebrita Alain Badiou v něm mluví o Francii, Sarkozym a krizi levice. Stojí za přečtení.

koro Út, 12/18/2007 - 00:59
texty
KORO WEEKLY STANDARD: O svobodném prostoru

Je mi jasný, že nový KWS se vás ve dnech, když už máte v hlavě leda nový mobil/mp3-player pod stromečkem, příliš nedotkne. Je tady ale pár věcí, které by vás zajímat mohly. Švýcaři neoblomně brojí proti imigraci, tentokrát zastrašující reklamou a v Berlíně a Luzernu se bojuje za zbytky svobodného prostoru, kvůli kterému se developeři v noci odkopávají.

koro Ne, 12/09/2007 - 17:33
texty
KORO WEEKLY STANDARD: O newspeaku, terorismu a Chávezovi

Zkrat notebooku zavinil, že jsem ztratil přístup k výrobním prostředkům, a tak KWS scházel dva týdny na úbytě. Jestli se to tak ještě říká. Tenhle týden čtěte o teroristech, kterých může být tolik, kolik si řekneme, o nových nepokojích na předměstí Paříže a o tom, jak Chávez dostal v referendu poprvé přes prsty.

koro Út, 12/04/2007 - 00:54
texty
KORO WEEKLY STANDARD: O obživlém Marxovi. Výlučně
Tentokrát to bude trochu netradiční. Německé divadlo Rimini Protokoll přijelo do Prahy s inscenací nazvanou Karl Marx: Das Kapital, Erster Band. Velká výzva, udělat Marxe v divadle. O to záslužnější, že v Čechách je Marx mrtvý pes a kdo ho zmíní, je automaticky bolševik. Tolik pravicová média. Zašel jsem se podívat, promluvil s režiséry a herci. První výsledky jsou dole.
koro Út, 11/13/2007 - 01:40
texty
KORO WEEKLY STANDARD: O osmičkách, vůni vzduchu a braku
Kulatá a sudá čísla nemusím. Osmička je kulatá dvojnásob a to je asi důvod, proč jsem se minulý týden zadrhl. Horší než osmička jsou už jen dvě osmičky, o tom to tentokrát (taky) bude. Mimoto se zpravte, co se stane, když neonacista vezme do ruky pero, jak může vypadat diskuse o Íránu, když přání předbíhá myšlení, a kde pořídit nóbl konversy.
koro Po, 11/05/2007 - 21:40
texty
KORO WEEKLY STANDARD: vážky, vášně, třešně

Sedm. Ale s výsledkem jsem ještě nebyl spokojený ani jednou. Přivítám pomoc zejména těch z vás, kdo hovoříte arabsky nebo čínsky. Výběrové řízení je dvoukolové, o výsledcích vás budu informovat poštou. Šance jsou přiměřené, práce prestižní. Tento týden: Filip v Minsku, škola v podzemí, bomba v klubu a hlavně spousta vážek všude kolem.

koro Út, 10/23/2007 - 00:07
texty
KORO WEEKLY STANDARD: Jeptišky, zelená citadela a google-umění

Tentokrát se nedostalo na vaše nejmilejší témata - Irák a Naomi Klein. Není ale třeba utíkat s brekem od počítače. Místo toho si přečtěte o demonstracích proti nazi-obchodům v Německu, o tom, jak už hnědí vědí, že v Hundertwasserově domě pro ně koutek není, a o tom, jak pomocí googlu složit z mnoha zdí koncentračních táborů jednu izraelskou.

koro Po, 10/15/2007 - 18:59
texty