editorial

Nepřizpůsobiví spojte se!

Nepřizpůsobiví spojte se!Jsou to dva roky, co v Praze proběhl „Týden nepřizpůsobivosti“. Squateři čerstvě vyhnaní z Milady se pokusili obsadit další squat – demonstrativně, ochotní nechat se na několik dní zavřít a tahat po soudech (ty mimochodem před nedávnem skončily vítězstvím). Technaři uspořádali další Do It Yourself karneval.

gomez Pá, 10/07/2011 - 19:08
a-kontra
ročník

Milujme lásku

Milujme láskuKdyž před dvaačtyřiceti lety propukly koncem června nepokoje v newyorské Greenwich Village v reakci na policejní zásah v klubu Stonewall Inn, byla za tím láska. Pohlaví přitom hrálo jen vedlejší roli.

Když před dvaačtyřiceti lety propukly koncem června nepokoje v newyorské Greenwich Village v reakci na policejní zásah v klubu Stonewall Inn, byla za tím láska. Pohlaví přitom hrálo jen vedlejší roli.

a-kontra
texty
ročník

A-kontra 1/2010 - Václav Klaus má pravdu, aneb mráz přichází z Kodaně

A-kontra 1/2010 - Václav Klaus má pravdu, aneb mráz přichází z KodaněZnámý klima skeptik Václav Klaus tvrdí, že člověk nezpůsobuje globální oteplování, a že snahy spojené s přizpůsobením se klimatickým změnám mohou vést k omezování lidské svobody. A svým způsobem má pravdu. Člověk skutečně nezpůsobuje globální oteplování!

a-kontra
texty
ročník
číslo

A-kontra 12/2009 - Ježíšek je zombie

A-kontra 12/2009 - Ježíšek je zombieBylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami a před dvěma tisíci let, žil byl Ježíš. Chodil po světě a kázal různé myšlenky – třeba, že když nás oko provokuje k hříchu, máme si ho vyrvat, nebo že kdo nás udeří do pravé tváře, tomu máme nastavit levou. Byl ukřižován, ale – pohádka pokračuje – po několika dnech došlo k vzkříšení. Byl zabit, ale není mrtvý – je tedy nemrtvý: zombie.

a-kontra
texty
ročník
Umíme žít s opravdovou svobodou?: nová A-kontra (11/2009)

Umíme žít s opravdovou svobodou?
V polovině listopadu nás čeká velkolepý spektákl. Politici, herci, studenti tehdejší i současní – ti všichni budou připomínat onu slavnou sametovou revoluci před dvaceti lety a navozovat počáteční mýtus dnešní doby. 

Nekup to / Fátima Weinerová
Nakupuj! – řvou každodenně desítky tisíc reklam ze všech stran. Takto útočí na naše životy velké korporace i malé firmy, manažeři všech mírně přebytečných služeb, ale také ti, kteří zpřístupňují zdravotnictví nebo kulturu.

gomez Po, 11/16/2009 - 21:10
a-kontra
texty
ročník

Právě vyšla A-kontra 03/2008. Hlavní téma: represe

A-kontra 3/08Na úsvitu podzimu vychází letošní třetí číslo časopisu A-kontra, jehož hlavním tématem je tentokrát „represe“. Jako první vás čeká krátké seznámení s iniciativou Freedom not fear a její první pouliční akcí, obnoveným D.I.Y. karnevalem (který proběhl 11. října). S hlavním iniciátorem této globální kampaně Ricardem je uvnitř čísla otištěn i krátký rozhovor.

a-kontra
texty
ročník

A-kontra 2/2008: dluhy.............

A-kontra 2/2008: téma - dluhyPřišly slunné dny. Ty mladší čekají prázdniny, ti starší zůstávají v háku a až na příliš krátkou dovolenou je nečeká nic. Jestli ji stráví na Slapech, anebo uvidí moře, záleží i na tom, jestli mají dluhy. Právě ony jsou hlavním tématem letního čtení. Řekněte si nahlas jen to slovo: dluh. Zní zaobleně, dutě a čpí nouzí. Prázdnou kapsou. Někoho netrápí, ale většina se jim vyhýbá. Dluh kudlou ucho lechtá. I tak, půlka Čechů někomu dluží. Dluží a musí solit. Když nesolí, musí se dusit. Spravedlnost se spraví a trh utrží.

a-kontra
texty
ročník
číslo

Vyšla nová A-kontra! O Latinské Americe, antifašismu a všem nezbytném

Nové číslo A-kontra je na světě! Ačkoli to obálka zrovna neprozrazuje, jeho hlavním tématem je Latinská Amerika. To znamamená ta část světa, do které se většina z nás sice nikdy nepodívá, ale to jí neubírá na zajímavosti a významu. Oblast sahající od přísně střežené mexicko-americké hranice až po zmrzlou argentinskou Patagonii vytváří území, na kterém si stále ještě nemůžete být jisti, že vládne ten samý, jako předchozího dne. Téma se nám samozřejmě nepodařilo vyčerpat a ani jsme se o to nesnažili. Pokusili jsme se ale přinést několik pespektiv kontinentu, o jehož "levicovění" se čím dál častěji hovoří.

a-kontra
texty