Milada v ohrožení!?

Milada v ohrožení!?Praha 16.10. 08: Dnes dopoledne se na webu pražského squatu Milada objevila zpráva „Milada volá o pomoc. Ráno dorazily dvě policejní dodávky v doprovodu úředníků a objevily se hrozby o vyklizení squatu. Tu samou zprávu obdržela do svých mobilních telefonů a mailů i řada lidí v celé České republice. Spontánně zasílané zprávy požadovaly to jediné: solidaritu se squatem a případnou podporu při policejním vyklizení. Kolem poledne na místo, i přesto že šlo dobu, kdy je většina lidí v práci nebo ve škole, dorazilo pár desítek lidí a další jsme potkávali po cestě z Milady.

Na místě už situace nevypadala tolik dramaticky. I když je otázkou na jak dlouho…. Podle obyvatel squatu přijeli dopoledne k vile policisté a úředníci, aby uklidili okolí vily. Za nepořádek v okolí měl majitel, tedy Ústav pro informace ve vzdělávání, obdržel pokutu. Na nepořádek prý upozornili sousedé. Podle některých neoficiálních informací stojí za stížnostmi sousedů zájem o pozemky, na kterých vila stojí. Opakuje se tedy situace z řady evropských zemí, autonomní kulturní a politická centra mají ustoupit zájmu developerů a investorů.

Sledujte informace na webu a buďte připraveni na pomoc. Ostatně tu Milada, poslední squat v Praze, potřebuje a zaslouží si ji.

Klára Vopavová

Další informace:
Prohlášení obyvatel Milady k událostem z 16.10. 08
Informace přímo z Milady
Squat Milada
Milada - zatím klid (před bouří?) - informace z www.csaf.cz
info z novinky.cz
info z idnes.cz
 

Squat Wars

a-kontra
texty