Zrádné kouzlo společného přítele a nepřítele

akontralogo1.gifNepřítel sjednocuje. Příkladem může být akce proti radaru, která se na pondělí 17.11.2008 plánuje v Brně. I A-kontra byla přizvána. Svůj protest proti zbrojní strategii Velkého bratra za velkou louží může prý vyjádřit po boku jednak Ne základnám Brno, ale i tak vybraných souputníků, jako je Komunistické hnutí mládeže, Slavic Unity a Národně bolševická strana, které účast již přislíbily.

Zda se k nim přidají i pozvaní mladí sociální demokraté a nevládní organizace Nesehnutí je značně spekulativní. Sami organizátoři si totiž uvědomují, že si všichni pozvaní ne nutně píšou valentýnky. Podle nich má ale akce jasný cíl a snahu dát prostor všem, kterým vadí plánovaný radar.

Také přítel sjednocuje. Posledně zapatisté. A tak lidé z A-kontra a několik dalších jedinců materiálně a informačně podpořili akci mladých pro-zapatistických nadšenců přednedávnem v Brně (viz dopis jednoho redaktora A-kontra z Chiapasu zde na webu), z nichž se však zpětně vyklubal místopředseda Národně bolševické strany, jeho soudruzi a přátelé. K akci původně avizované jako „pořádané kamarády, žádnou politickou stranou“ se zpětně přihlásili národní bolševici. Ono to ale není divné. Vždyť jejich originální politický směr z hrnce pejska a kočičky je prý otevřený vlastencům, anarchistům, komunistům a socialistům. A tunelářská metoda, již použili, je vpravdu bolševická a dělá jim všechnu čest. Tak proč se nedat dohromady?

Bojovat za zapatisty nebo proti americké zahraniční politice a zároveň dávat prostor konceptům jako panslavismu a dalším teoriím definujícím hranice mezi lidmi na základě etnika či národa je více než pochybné. Jde proti multikulturalismu hlásaném zapatisty a proti zlu strýčka Sama staví zlo národně elitářských politických koncepcí, které mají na svědomí více mrtvých, než americká zahraniční politika.

Snažíme se vyhýbat sektářství a kultivovat vlastní toleranci vůči odlišnému. Bezbřehá tolerance je ale druhým extrémem. Zejména vůči politickým konceptům jako je bolševismus a národovectví. Ty nejsou alternativami, ale hrozbou. V redakci jsme si tedy nasypali popel na hlavu, poučili se z vývoje a pořadatelům pondělní akce v Brně postupujeme tajný tip. Pozvěte si neonacisty, těm radar vadí také...

 (ad)

a-kontra
texty