kultura / umění

I v pekle si musíme pomáhat

Život Egona Bondyho opět posloužil českým tvůrcům jako odpich, tentokrát pro film 3 sezóny v pekle. Řemeslně nadprůměrně zvládnuté dílo však potenciál životních eskapád legend poválečného undergroundu využilo jen z části.

gomez Po, 11/30/2009 - 20:47
texty
Podporuj svý squatery - akce v Crossu

Klub Cross slibuje na 14. ledna nejen beaty a malinovku, ale také přednášku a promítání. Akce s názvem Support your local squat-ters začna v 19.00. Vstupné dobrovolné a výtěžek na právníky stíhaných squaterů. Červenou do diáře, sleduj letáček.

Klub Cross slibuje na 14. ledna nejen beaty a malinovku, ale také přednášku a promítání. Akce s názvem Support your local squat-ters

 

gomez Ne, 01/04/2009 - 00:01
texty
Crass: pacifističtí punkáči v organické zahradě

Crass: pacifističtí punkáči v organické zahraděPunková kapela Crass, která byla přes svou ohromou popularitu téměř vymazána z historie tohoto hudebního žánru (zřejmě proto, že se jako jedna z mála nenechala a nenechává znásilnit hudebním byznysem), byla velice zajímavým fenoménem i z hlediska anarchistického hnutí. Známý bonmot říká, že Crass toho pro anarchismus udělali více než Kropotkin...

gomez St, 10/22/2008 - 18:44
texty
ročník
číslo
Veletrh anarchistických vydavatelství v Praze

Veletrh anarchistických vydavatelství v Praze

gomez Ne, 10/19/2008 - 09:34
texty
Michael Moore dá nový dokument na internet
Co by to bylo za americké volby, kdyby do nich nevstoupil dokumentarista Michael Moore. Kontroverzní filmař, jehož práci kritici označují za směs polopravd a lží, dá svůj nový dokument "Slacker Uprising" volně k dispozici na internet. Cíl si klade stejný jako před čtyřmi lety: přesvědčit hlavně mladé lidi, aby volili demokraty.
koro So, 09/06/2008 - 23:24
texty
Support Fest vol. I: bavte se s A-kontra, Palash CAPS a Krtkovou kolonou
Support Fest Vol. 1Na sklonek letních prázdnin si pro vás přichystali společně kolektiv Palash CAPS, kolektiv Krtkovy Kolony a redakce A-Kontra, první, a doufejme ne poslední, minifestival plný rozmanitých akcí - Support Fest. Na druhý den, sobotu 30. srpna, si pro vás redakce časopisu A-Kontra přichystala diskuzi na téma: Dluhy. Jak již vyplývá z názvu, řeč bude především o zadlužování rodin, o hypotékách, ale i o nejnovějším čísle A-Kontra, které se zaměřilo právě na toto téma. Diskuze začne v 17.00 také v infocafé Krtkova kolona.
linda Út, 08/05/2008 - 23:38
Guerrilleras se štětcem a perem
Londýnskou Tate Modern Gallery navštěvujeme v zimě roku 2006 pouze s matným povědomím o nich. Ani nevíme, že tam zrovna vystavují. O to více nás těší, že v TMG na jejich tvorbu narážíme. Originální kombinací umělecké stránky - včetně hry se slovy - s jízlivě politickým přesahem se jim podařilo vyhnout se prvoplánově angažované umělecké agitce, ale na druhou stranu i bezduché mnohoznačnosti. Udržují si nadhled i přes silnou zaujatost v umělecké sféře, rozšiřují možnosti umělecké a politické aktivity neotřelým způsobem, tají se maskami, jsou vtipné i jedovaté… Guerrilla Girls.
linda Čt, 07/17/2008 - 23:41
texty
ročník
číslo
Překladatelské fórum

Mnoho z nás se pokouší překládat texty z různých zdrojů - nezávislých médií na internetu, brožurek, zinů, pracujeme na titulcích k filmům a dokumentům, které chceme promítat v rámci našich aktivit. Naším cílem je šířit nezávislé informace, sdílení inspirativních myšlenek, které nás posouvají dál v našem vztahu ke společnosti,podněcování diskuze apod.

linda St, 07/16/2008 - 01:01
texty
Benefiční koncert pro info café Krtkova kolona
27.6. 2008 se uskuteční benefiční koncert na podporu info café Krtkova kolona. Před začátkem koncertu bude již od 18 hodin otevřen letní bar s veganským grilováním, za špatného počasí bude připraveno promítání, začátek koncertu ve 21hod. Zahrají: Dezinfekce z Českých Budějovic. Z Písku pak za vámi přijede grindový „GREX“ a post-HC „Kusumam“. Pro milovníky melodického punku pak přijedou zahrát vždy výborní „Černý koně“ a také vždy neméně dobrý „Soukromey pozemek“ z Příbrami. Vstup na akci bude rovných 100 Kč.
linda Út, 06/24/2008 - 00:52
A-kontra v klubu 007: 6.6.2008 - HIGH FIVE DRIVE a My Funeral
HIGH FIVE DRIVE je parta kanadskejch dřevorubců z Winnipegu, který patřej k tomu typu kapel, co zřejmě trpěj hyperaktivním metabolismem nebo patologickou nespavostí, protože hrajou ročně přes 250 koncertů a jezdí jedno turné za druhym. Letos zavítali do Evropy už po druhý a v pátek 6. června zahrajou na strahovskym kopci (=Klub 007) spolu s moravskym alko-emo uskupením MY FUNERAL.
linda Po, 06/02/2008 - 23:02