(anti)fašismus

Špinavci zdraví Varnsdorf

Hlavní roli v tomto příběhu nehraje rasa, ačkoli se tak může tvářit. Máme zde ale všechny potřebné ingredience: Pokrytecké politiky, podnikavce vytloukající zisky z bídy. Problémy soužití, zoufalství a pořádnou porci předsudků na straně většiny. Ale také chuť odpůrců rasismu udělat něco, co bude dávat smysl.

gomez Ne, 10/09/2011 - 19:20
a-kontra
texty
ročník
Nová hnědá síla

Nová hnědá sílaStále přetrvává názor, že hlavním nebezpečím na krajní pravici jsou neonacisté. A tak, zatímco se pozornost medií, aktivistů, nevládek i odborníků často přehnaně upírala právě na neonacistické násilníky, vyrostl nejen v českých luzích a hájích nový výhonek agresivní konzervativní ultrapravice. Zakořenil dokonce na Hradě, v Senátu, Sněmovně i ve vládě.

gomez Út, 08/16/2011 - 19:38
a-kontra
texty
ročník

Smutná pošta z Moskvy

Od kamarádky z Moskvy přišel mejl. Píše v něm o smrti svého kamaráda Stanislava Markelovova, který byl v pondělí zastřelen nedaleko zastávky metra. Právník a antifašista Stanislav Markelov pomáhal dostat do vězení válečného zločince z Čečny i bránit u soudu stíhané antifašisty.

Ahoj,
dnes, v centru Moskvy, byl zastřelen náš přítel, antifašista a velmi dobrý právník Stanislav Markelov. Někteří z vás ho znali osobně.

a-kontra
texty

Konflikt na Landově koncertu: náckové napadli antifašisty

Na nedělním koncertě českého zpěváka Daniela Landy v Bratislavě údajně napadla skupina neonacistů aktivisty občanského sdružení Lidé proti rasismu. Podle něj měli aktivisté problémy i se členy Landova štábu, kterému se prý nelíbilo, že během vystoupení prodávali trička z protinacistickými symboly.
a-kontra
texty