(anti)fašismus

Nová hnědá síla

Nová hnědá sílaStále přetrvává názor, že hlavním nebezpečím na krajní pravici jsou neonacisté. A tak, zatímco se pozornost medií, aktivistů, nevládek i odborníků často přehnaně upírala právě na neonacistické násilníky, vyrostl nejen v českých luzích a hájích nový výhonek agresivní konzervativní ultrapravice. Zakořenil dokonce na Hradě, v Senátu, Sněmovně i ve vládě.

a-kontra
texty
ročník
ANTIFA, migranti a krajní pravice v Německu: rozhovor s dvěma autonomními antifašisty

gomez Pá, 09/18/2009 - 22:10
a-kontra
texty
ročník
číslo
Kolik Janovů nás čeká zjara?

gomez Po, 06/29/2009 - 23:42
a-kontra
texty
ročník
číslo
Smutná pošta z Moskvy

Od kamarádky z Moskvy přišel mejl. Píše v něm o smrti svého kamaráda Stanislava Markelovova, který byl v pondělí zastřelen nedaleko zastávky metra. Právník a antifašista Stanislav Markelov pomáhal dostat do vězení válečného zločince z Čečny i bránit u soudu stíhané antifašisty.

Ahoj,
dnes, v centru Moskvy, byl zastřelen náš přítel, antifašista a velmi dobrý právník Stanislav Markelov. Někteří z vás ho znali osobně.

gomez Út, 01/20/2009 - 23:57
a-kontra
texty
Projevy z Těšnova: A-kontra a Freedom Not Fear

Projevy z Těšnova: A-kontra a Freedom Not FearNa antirasistické demonstraci, která proběhla na pražském Těšnově 13.12, jste mohli slyšet několik projevů. Zde přinášíme projevy redakce časopisu A-kontra a iniciativy Freedom Not Fear.

gomez Po, 12/29/2008 - 00:19
a-kontra
texty
Antifašistická demonstrace: 13. prosince v Praze

Antifašistická demonstrace: 13. prosince v PrazeNa sobotu 13.

gomez Pá, 12/05/2008 - 00:24
a-kontra
texty
Nervozita mezi neonacisty? Daten-Antifa jim ukradla údaje
UPDATE (31.08.) -- Neonacisti mají důvod k nervozitě. Skupině Daten-antifa se totiž v pátek podařilo hacknout zabezpečený server organizace Blood&Honour. Údajně z něj získala přes 30 tisíc datových záznamů a narušila tak jednu s nejrozsáhlejších světových neonacistických sítí.
koro So, 08/30/2008 - 15:36
a-kontra
texty
Trenčín: společně proti neonacismu


Opäť sme svedkami toho, že štát, polícia a ani mesto nieje schopné zabrániť neonacistickým aktivitám. Neostáva nič iné iba sa chrániť pred týmito nezdravými prejavmi fašizmu vlastnou aktivitou. Preto sme sa rozhodli uskutočniť naše protestné stretnutie na trase neonacistického pochodu, kde sa pokúsime zastaviť alebo aspoň narušiť ich akciu.
linda St, 07/09/2008 - 16:21
a-kontra
Konflikt na Landově koncertu: náckové napadli antifašisty
Na nedělním koncertě českého zpěváka Daniela Landy v Bratislavě údajně napadla skupina neonacistů aktivisty občanského sdružení Lidé proti rasismu. Podle něj měli aktivisté problémy i se členy Landova štábu, kterému se prý nelíbilo, že během vystoupení prodávali trička z protinacistickými symboly.
koro Út, 05/27/2008 - 09:31
a-kontra
texty